5 نکته که باید قبل از خرید دوربین مداربسته بدانید

ممنوعیت قانونی نصب دوربین مداربسته، 5 نکته قبل از خرید دوربین مداربسته

اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید خواندن این مطلب ” 5 نکته که باید قبل از خرید دوربین مداربسته ” می تواند کمک بزرگی به شما باشد.

1 – دوربین مداربسته دزد نمی گیرد

قبل از هر تصمیمی باید بدانید دوربین مداربسته یک سیستم حفاظتی منزوی است . یعنی نمی توانید از آن به عنوان ابزار برخورد بهره برداری کنید . اگر دزد وارد محل شما بشود دوربین مداربسته به تنهایی نمی تواند کاری برای متوقف کردن دزد انجام دهد. دوربین مداربسته معمولا قبل (برای پیشگیری از وقوع جرم) و بعد از آن ( برای استفاده از تصاویر برای شناسایی مجرمین ) به شما کمک می کند ، اما در طول وقوع جرم تقریبا هیچ کاربردی ندارد.
در صورتی که به دنبال یک ابزار متوقف کننده وقوع جرم هستید پیشنهاد می شود از دزدگیر اماکن استفاده کنید. قطعا استفاده ترکیب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن بهترین تاثیر را در کاهش و توقف جرم دارد.

2 – خسیس نباشید

اگر واقعا می خواهید دوربین مداربسته نصب کنید سعی کنید در انتخاب و نصب آن خسیس نباشید. توجه کنید که دوربین مداربسته یک ابزار امنیتی است. اگر دوربین مداربسته مناسبی نصب نکنید تقریبا با نصب نکردن آن تفاوتی ندارد . در انتخاب نوع دوربین بسیار دقت کرده و تلاش کنید پیش از نصب دقیقا نیاز خود را برای مجریان توضیح دهید تا بهترین سیستم مداربسته را انتخاب و نصب کنید . سعی نکنید تعداد دوربین ها را بیش از حد کم یا زیاد کنید . در نظر داشته باشید در صورتی که پوشش بخشی از محوطه را از دست دهید شاید در موقع بحران تمام سیستم نظارت تصویری شما بی اثر شود. در ضمن باید بدانید سیستم مداربسته خوب گران تمام می شود پس برای داشتن یک سیستم خوب باید هزینه معقول نصب دوربین مداربسته را بپردازید .

3 – پیش از خرید به روشهای دیگر هم فکر کنید

قبل از خرید دوربین مداربسته به راه حل های دیگر هم فکر کنید . گاهی مشکل در ساختمان یا محل کار شما با تعامل طرفین حل می شود. در صورتی که روشی کم هزینه تر پیدا کردید، تلاش کنید با آن شروع کنید . در اکثر موارد مشتری با یک مشاوره ساده می فهمد که از اول هم نیازی به نصب دوربین مداربسته نداشته است . در ضمن به یاد داشته باشید که تقریبا هیچ کس دوربین مداربسته دسته دوم نمی خرد!

4 – آیا نصب دوربین مداربسته می تواند برای من دردسر قانونی ایجاد کند؟

همانگونه که می دانید نصب دوربین به صورت مخفیانه ممنوع است پس اگر دوربین مداربسته را به صورت مخفی نصب نکرده باشید احتمال بروز دردسر قانونی خیلی کم است . مراجع قضایی نگاه بسیار مثبتی در مورد سیستم های نظارت تصویری و دوربین مداربسته دارند . البته در صورتی که در یک محیط مشاع مثل درب ورودی آپارتمان اقدام به نصب دوربین کنید باید رضایت اکثریت اعضای ساختمان را داشته باشید ، اما در صورت عدم رضایت هم نهایتا این موضوع منجر به باز کردن دوربین می شود و پیگیرد قضایی برای شما ایجاد نمی کند . پس در حالت کلی ممنوعیت قانونی نصب دوربین مداربسته وجود ندارد.

5 – دوربین مداربسته به نگهداری نیاز دارد!

قبل از نصب دوربین مداربسته به یاد داشته باشید که سیستم مداربسته به مراقبت نیاز دارد. باید تلاش کنید حداقل به صورت هفتگی کل سیستم  مداربسته را کنترل کرده و از درست کار کردن آن اطمینان حاصل کنید . در صورتی که طی مراقبت هفتگی از سیستم مداربسته متوجه کوچترین ایراد شدید می توانید هزینه های تعمیر و نگهداری را نیز کاهش دهید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.