نصب دوربین مداربسته در ساختمانهای مسکونی

دوربین مداربسته خانه

نصب دوربین مداربسته در ساختمانهای مسکونی معمولا با هدف افزایش امنیت محل سکونت صورت می پذیرد و اهالی آپارتمان معمولا دغدغه های مشترکی دارند . این مقاله به شما کمک می کند تا انتخاب مناسب تری را برای دوربین های مداربسته مورد نیاز در منازل و آپارتمان ها داشته باشید.

انتخاب برند مناسب

به واسطه اینکه کاهش هزینه و حفظ کیفیت در طول سالیان از دغدغه های مشترک مشتریان دوربین مداربسته در ساختمان های مسکونی می باشد  . برندها و مارک های بسیار متنوعی در بازار خرید دوربین مداربسته خانه وجود دارند اما به صورت کلی بهتر است برای منازل مسکونی از برندهای معتبر با قیمت متوسط استفاده گردد . اگر میزان بودجه اختصاص داده شده توسط شما محدود است باید به سمت دوربین های نونیم ، متفرقه و ارزان قیمت بروید ولی اگر می خواهید یک بار هزینه کرده و در روز مبادا گرفتار نشوید باید بودجه مناسبی برای این امر در نظر بگیرید . در هر صورت دوربین های برند بادیگارد ( bodyguard ) گزینه ای معقول و میان رده با قیمت مناسب است و اگر می خواهید بیشتر هزینه کرده و عند کیفیت را تجربه کنید برندهای هایکویژن (Hikvision)،داهوآ (Dahua) و یونی ویو (Uniview) برای نصب در ساختمان های اداری و مسکونی بسیار مناسب هستند.

انتخاب نوع سیستم

استفاده از دوربین های انالوگ در منازل بسیار رایج است . باید بدانید دوربین های تحت شبکه ( IP ) کمی گرانتر هستند و با توجه به اینکه ورودی های ساختمان نیازی به کیفیت بسیار بالای تصویر نخواهند داشت پس هزینه کردن در این زمینه از نظر فنی و مالی منطقی نیست . باید بدانیم امروزه دوربین های آنالوگ نیز پیشرفت های عظیمی داشته اند (تکنولوژی AHD) و بسیار بیشتر از دوربین های شبکه به کار برده می شوند . بطور کلی اگر تعداد دوربین های مداربسته مورد نیاز شما کمتر از 16 دوربین مداربسته باشد سیستم آنالوگ و اگر بیشتر باشد سیستم تحت شبکه مناسب شما خواهد بود .

انتخاب نوع دوربین (دوربین دام / دوربین بولت )

دوربین های دام ، به دوربین های سقفی مشهور هستند . اگر میخواهید کسی متوجه زاویه دید دوربین شما نشود می توانید از دوربین دام استفاده کنید البته به شرطی که اطمینان حاصل کنید دوربین خریداری شده در برابر مخاطرات محیطی مانند برف و باران و … ایمن باشد .

دوربین های بولت یا دوربین فشنگی یا دوربین لوله ای ، بسیار پرفروش تر از دوربین های دام هستند و عموما در اکثر موارد از دوربین های بالت استفاده می شود . دوربین های بالت معمولا ضد آب هستند و در کوچه ، خیابان و فضای باز نصب می شوند .

انتخاب محل نصب دوربین مداربسته

محل نصب دوربین می تواند برای هر ساختمانی متفاوت باشد اما به صورت کلی محل های رایجی برای نصب دوربین مداربسته منازل به شرح زیر می باشد:

  • درب های ورودی ساختمان: درب های ورود و خروج خانه اولین و مهمترین نقطه در امنیت ساختمان می باشد که باید توسط بهترین دوربین های مداربسته پوشش داده شوند . از این طریق می توانید بر ورود و خروج افراد ، نظارت و کنترل داشته و افراد تازه وارد یا غریبه را شناسایی کنید . توصیه می شود برای درب ورودی از دوربین های مداربسته با کیفیت و چهره زن که تصویر برتری دارند برای این نقاط استفاده کنید.
  • پارکینگ: با توجه به افزایش شدید قیمت خودرو یکی از نقاط بسیار حساس و بسیار مهم در ساختمان پارکینگ ها هستند . چون دسترسی به پارکینگ آسان بوده و معمولا انباری واحد ها نیز در پارکینگ واقع شده است . پس این قسمت نیز باید توسط بهترین دوربین های مداربسته پوشش داده شوند.
  • محوطه حیاط : حیاط آپارتمان یک محیط روباز است که علاوه بر نور زیاد خورشید در روز ، معمولا شب ها تاریک بوده و نیاز به دوربین دید در شب قوی را مهم جلوه می دهد . در ضمن حیاط معمولا بزرگ و  دارای دید باز است . دسترسی به حیاط از طریق دیوار اصلی یا دیوار همسایه ها نیز وجود دارد بنابراین بهتر است در این مکان نیز دوربین مناسبی نصب شود .
اولویت دوم نصب دوربین در آپارتمان ها
  • پشت بام: پشت بام به دلیل رفت و آمد کم و خلوت بودن امنیت کافی ندارد و سارق می تواند از طریق دیوار مشترک همسایه وارد پشت بام ساختمان شود . پس توصیه می کنیم در صورتی که با همسایه در پشت بام دیوار مشترک دارید حتما برای پشت بام یا ورودی آن حداقل یک دوربین مداربسته مناسب در نظر بگیرید.
  • انباری ها : قطعا شما نیز داخل انباری واحد خود اشیا ، ابزار و یا وسایل گران قیمتی دارید که بنا به هر دلیلی فعلا از آن استفاده نمی کنید ، پس باید دوربین های پارکینگ را طوری نصب کنیم که درب ورودی انباری ها را نیز پوشش دهد. البته در صورت حساسیت و ارزش بالای وسایل داخل انباری می توانید برای آن محل نیز به صورت جداگانه برای آنها دوربین نصب کنید.
  • محوطه بیرونی ساختمان: محوطه بیرونی ساختمان زمانی اهمیت پیدا می کند که همسایگان ساختمان وسایل نقلیه خود را در کوچه و خیابان پارک کنند پس برای افزایش امنیت محل پارک خودرو و همچنین محوطه جلوی ساختمان لازم است از حداقل دو عدد دوربین با دید در شب قوی استفاده کرد.

در صورتی که قصد خرید دوربین مداربسته برای منزل مسکونی خود هستید با ما تماس بگیرید . متخصصان نوین گستر ایران به صورت 24 ساعته آماده مشاوره رایگان و تخصصی در خصوص دوربین مداربسته مناسب خانه شما هستند .